director web scurhanchess: CUPA "MOŞ CRĂCIUN"

OPEN ŞAH PETROŞANI 2015

Aspecte din timpul rundelor, de la turneele de şah clasic şi dezlegări pentru copii,juniori şi seniori "OPEN ŞAH PETROŞANI" 2015 ! Pentru mai multe imagini CLICK PE POZĂ !

vineri, 19 decembrie 2014

CUPA "MOŞ CRĂCIUN"

Cristian - Costin Crăciun,Ovidiu Toparcean,Elena - Bianca Asoltanei,Cristian - Florin Matyas,Aris - Mario Ancuţa,Daniel Berindei,Alexandru Antonie,Bogdan Maier,Sebastian Hogea, Daria Costică - Stamatie,Robert Vătăşelu,Alexandru Scorodeţ şi David Badea au urcat pe podium la Cupa "Moş Crăciun" !

Dan - Alexandru Antonie,CSM Jiul Petroşani
Campion în Turneul secundar de copii 10 ani !

Pentru un Album foto Click pe link !

Într-o atmosferă magică,la Casa de Cultură a Studenţilor din Petroşani s-a desfăşurat în perioada 16 - 19 decembrie 2014 concursul de şah Cupa "Moş Crăciun",rezervat copiilor şi juniorilor din cadrul CSM Jiul Petroşani precum şi Academiei de Şah.S-a jucat pe două grupe valorice,ambele în sistem berger tur-retur.Astfel,în turneul principal de juniori 13 ani, după 10 runde s-a impus fără probleme,cu 9 puncte (+9 = 0 - 1), şahistul Cristian - Costin Crăciun, urmat în clasament pe locul doi de Daniel Berindei.La băieţi 12 ani s-a impus Ovidiu Toparcean ,la fete 8 ani învingătoare fiind Elena - Bianca Asoltanei,la băieţí 8 ani învingător fiind Aris - Mario Ancuţa,de la CS Vulcan,iar la băieţí 9 ani primul loc i-a revenit lui Cristian - Florin Matyas.În turneul secundar de copii 10 ani, după 12 runde de joc titlul avea să-i revină cu 10,5 puncte (+ 10 = 1 - 1) lui Dan - Alexandru Antonie,urmat în clasament pe locul doi de Alexandru Scorodeţ.La băieţi 9 ani s-a impus Sebastian Hogea,iar la băieţí 8 ani titlul i-a revenit lui Bogdan Maier.În turneul de băieţi 6 ani s-a impus Robert - Andrei Vătăşelu, fiind urmat în clasament pe locul doi de David Badea, iar la fete 6 ani s-a impus Daria Costică - Stamatie.Cu această ocazie au fost premiaţi şi "Sportivii Anului 2014". Toţi participanţii fiind premiaţi cu premii constand în cupe,medalii, diplome şi dulciuri,lucru pentru care ţinem să-i mulţumim şi pe această cale SC Realcom SA Petroşani,director general, Gheorghe Toma,precum şi părinţilor sportivilor.Ţin să le urez tuturor sportivilor din cadrul clubului, precum şi sponsorilor şi colaboratorilor noştri,un Crăciun Fericit şi La Mulţi Ani !